Zdążyć przed Kevinem, czyli świąteczny poradnik prezentowy
Za nieco ponad dwa tygodnie większość z nas zasiądzie do wigilijnego stołu przy akompaniamencie kolęd, życzeń i... Kevina, który znowu został sam w domu. Do tego czasu większość z nas musi głęboko zastanowić się, co kupić bliskim pod choinkę. Skarpetki, krawat, kosmetyki... ileż to osób zostało i zapewne jeszcze zostanie obdarowane na Święta jednym z tych oryginalnych prezentów. Nie uważam, że są one złe... są po prostu – uniwersalne. Nie jest łatwo kupić udany prezent dla kogoś, jeśli nie zna się jego dokładnych zainteresowań, stylu, czy preferencji... a jeszcze trudniej gdy się je zna.
Poniżej prezentuję przygotowaną przez nas listę pomysłów na prezenty, które są użyteczne i powinny spodobać się PRAWIE każdemu. Jednocześnie wybraliśmy przedmioty mniej oczywiste niż telefon czy tablet, charakteryzujące się ponadprzeciętnym, tudzież delikatnie dizajnerskim wyglądem. Zaczynajmy!

Zegarek


Okej. Tutaj może i nie zabłysnąłem pomysłowością, ale zegarek to naprawdę dobry prezent. Od razu może zaznaczę, że nie mam na myśli smartwatchy czy fitbandów, tylko standardowe, klasyczne zegarki. Nie chodzi mi też o to, że wystarczy kupić pierwszy lepszy czasomierz, który nam wpadnie w ręce. Czasem wystarczy trochę poszukać i za niewielkie pieniądze można kupić coś naprawdę ładnego. Ze swojej strony polecam drewniane zegarki. Drewno jest teraz w modzie, a połączenie go z ładnym projektem, daje niesamowity efekt w każdym gadżecie... również w zegarku. Najtańsze zaczynają się od około 70 zł.

WoodWorld
                                   

Książka

I znowu błyskotliwy pomysł! Brawo. Może i prawda, ale mam tutaj na myśli konkretny egzemplarz, który banalny raczej nie jest. W dobie fotografii cyfrowej i smartfonów zdjęcia robią wszyscy. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to prosty i łatwy sposób, a jakość zdjęć w nowych telefonach dorównuje kompaktowym aparatom cyfrowym. Książka pod tytułem „Jak fotografować smartfonem” Jacka Boneckiego to świetna pozycja dla każdego, kto chce nauczyć się kompozycji, podszlifować swój warsztat, lub po prostu robić lepsze zdjęcia. Ceny książki zaczynają się od 21 zł.


Notes


Artykuły papiernicze mogą być dobrym pomysłem na prezent, dopóki nie wręczamy komuś arkusza kartek a4 do drukarki ;) Ładny, czysty notes można wykorzystać na wiele sposobów. Zapisywać myśli, cytaty, szkice, pomysły. Dodatkowo jeżeli osoba obdarowywana pracuje w branży kreatywnej – mamy świetny, uniwersalny prezent. I jak książki nie ocenia się po okładce, tak w notatniku, oprócz jakości papieru i wielkości, jest to kluczowy element decydujący o zakupie.
Poniżej przykład dobrze zaprojektowanych notesów.

Royal Store, Code&Quill, Moleskine

Kolorowanka antystresowa


Pozostańmy w tematyce papierniczej. Kolorowanki antystresowe nie są już wielką nowością na naszym rynku, jednak warto o nich wspomnieć, gdyż duża część naszego społeczeństwa albo o nich nie słyszała, albo nie chce się do nich przekonać, bo kolorowanki są przecież dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Jak sama nazwa wskazuje pozwalają nam zredukować stres, którego mamy coraz więcej. Dodatkowo są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu w długie, zimowe wieczory. Obecnie na rynku jest ogromny wybór tego typu kolorowanek, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do zeszytu proponuję dołączyć zestaw kredek (najlepiej akwarelowych) – polecam te od Koh-I-Norr lub Faber Castell.


Szklanki do Whisky


Kupowanie szkła w prezencie zawsze wiąże się z ryzykiem. Albo się nie spodoba, albo nie będzie pasowało to obecnie posiadanego już kompletu. Ewentualnie mogą mieć go tyle, że nie wiadomo co z nim robić.
W tym przypadku również liczymy się z takim ryzykiem. Ale według mnie przynajmniej jeden z czynników możemy wykreślić. Nie znam osoby, której nie podobałyby się te szklanki. Mam na myśli „bujające się” szklanki np. od Sagaform. Specjalnie wyprofilowane dno sprawia, że nie stoją one pionowo, lecz zawsze są pochylone. Wystarczy delikatnie je popchnąć, a zaczną się kręcić w kółko. Genialne!

Sagaform

Podstawka na telefon


O zaletach drewna w projektowaniu produktów wspominałem już wcześniej. W tym przypadku również się to sprawdza. Drewniany stojak/organizer pod telefon urozmaici swoim wyglądem każde biurko. Wariantów mamy do dyspozycji wiele. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ze swojej strony polecam jeden, który wpadł mi w oko i wypaść nie chce :) W Polsce można go znaleźć za około 100zł a na chińskich portalach aukcyjnych nawet za 15$.
Link


Jak wiadomo wybór prezentów nigdy nie jest prosty. Mam nadzieję, że powyższa subiektywna lista w jakimś stopniu pomoże Wam dokonać stylowego i praktycznego wyboru.  / Damian

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.